pogodnapozyczka.pl

Pożyczaj odpowiedzialnie

Dopasowanie kwoty i okresu do swoich możliwości

Pożyczka to decyzja odpowiedzialna i dobrze przemyślana. Jedną z bardzo ważnych kwestii będzie dopasowanie deklarowanej kwoty pożyczki do swoich możliwości. Druga kwestia dotyczy okresu spłaty zaciągniętych należności. Obydwie kwestie bezpośrednio wpływają na wysokość comiesięcznych rat.

Jeśli kwota pożyczki będzie odpowiednio dobrana do Twoich możliwości, a także rozłożysz jej spłatę na dogodny dla Ciebie okres, nie będziesz musiał się martwić o domowy budżet. Nie zostanie on nadmiernie obciążony, a Ty zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów i stresu związanych z szukaniem gotówki na spłatę raty. Nie bez znaczenia będzie także określenie dnia, w którym rata powinna zostać opłacona. Warto wybierać taki dzień, w którym będziesz pewny, że masz dostępne środki na spłacenie zobowiązania. Zaleca się, by był to maksymalnie 3 dzień od momentu otrzymania wypłaty za pracę. Dobrym i wygodnym rozwiązaniem będzie także skorzystanie z opcji zlecenia stałego przelewu. Dzięki niej będziesz pewny, że rata zostanie opłacona w terminie, nawet gdy Ty o niej zapomnisz. Ponadto nie zostaniesz obciążony karnymi odsetkami.

Sprawdzenie RRSO

RRSO to rzeczywista roczna stopa procentowania. Dlaczego warto ją sprawdzić przed podjęciem decyzji o pożyczce? RRSO uwzględnia dodatkowe koszty związane z pożyczką, które pożyczkobiorca zobowiązany jest spłacić. Do nich należą np. prowizja oraz odsetki.

Zanim podpiszesz umowę o udzieleniu pożyczki zorientuj się we wszystkich opłatach jakie będziesz musiał ponieść. W tym celu warto poprosić o przedstawienie dokładnych obliczeń raty, którą będziesz musiał spłacać regularnie co miesiąc. Zestawienie powinno obejmować wszystkie składniki, które tworzą końcową wartość raty. Ponadto każdy składnik powinien mieć przypisaną odpowiednią wartość. Dzięki temu będziesz w pełni świadomy wszystkich kosztów pożyczki. Co składa się na ratę? Są to przede wszystkim odsetki oraz prowizja. Czasem RRSO także uwzględnia dodatkowe koszty, jak no ubezpieczenie, które może warunkować otrzymanie pożyczki. Znając wszystkie koszty, które przedstawia RRSO, będziemy wiedzieć, co generuje koszt Twojej pożyczki.

Porównanie ofert

Branie kredytu to krok wymagający odpowiedzialności i przemyślenia. Złożenie podpisu na umowie zobowiązuje pożyczkobiorcę do spłaty wszystkich należności. Kiedy pożyczkobiorca przestanie się wywiązywać z warunków umowy, może ponieść poważne konsekwencje finansowe oraz prawne Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto poznać różne oferty pożyczek dostępnych na rynku.

Każdy pożyczkodawca posiada własne warunki, które pozwalają na udzielenie pożyczki pożyczkobiorcy. Dokładne sprawdzenie danej oferty pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych problemów. Nie należy decydować się na pierwszą lepszą ofertę firmy pożyczkowej. Może się bowiem okazać, że oferowane warunki nie będą optymalnie dopasowane do Twoich możliwości. Dlatego zawsze zapoznaj się z rożnymi ofertami, a na przedstawiane zasady patrz w sposób całościowy. Nie sugeruj się atrakcyjnym, pojedynczym warunkiem, ani opiniami znajomych. Wybieraj taką ofertę, która jak najlepiej będzie spełniała Twoje oczekiwania i potrzeby.

Sprawdzenie możliwości przedłużenia pożyczki

Możliwość przedłużenia pożyczki jest bardzo istotną kwestią w podjęciu decyzji o pożyczki. Pożyczkodawca określa zasady, wedle których będziesz mógł skorzystać z takiej opcji. Być może to właśnie ona zdecyduje o tym, czy pożyczka nadal pozostanie w zasięgu Twoich możliwości.

Na niektóre losowe sytuacje nie mamy wpływu. Mogą się one przytrafić kazdemu, także i Tobie. Czasami, takie okresowe kłopoty będą wpływać na spłatę pożyczki. Mogą ją utrudnić, a nawet uniemożłiwić. Dlatego przed podpisaniem umowy o udzieleniu pożyczki, warto zapoznać się z warunkami, które umożłiwiają uruchomienie procedury przedłużenia spłaty zobowiązania. Wszystkie zasady powinny być szczegółowo opisane w regulaminie danego pożyczkodawcy. Zapoznaj się z nimi, aby uniknąć kłopotów.

O firmie

Jesteśmy pośrednikiem w pożyczaniu

Umożliwiamy szybką aplikację o pożyczkę do wielu firm w czasie rzeczywistym.

Wystarczy wypełnić jeden formularz

Pożyczkodawcy sami przedstawią oferty